Історія нашої церкви


Парафіяльне життя

     За даними 1889 року "Жобрин" - "деревня", єпархіально приналежна до Дюксина. Церкву тут спорудили лише в наші дні.

     Після проголошення незалежності України в с. Жобрин гостро постало питання про будівництво храму. До цього часу жителі села Жобрин відвідували церкву в с. Дюксин Костопільського району, а жителі села Углище - Свято-Хресто-Воздвиженський храм с. Деражно, того ж району.

     20 листопада 1990 року було прийнято рішення про виділення земельної ділянки під будівництво храму. Восени 1991 року було освячено місце під храм. На загальних зборах парафіян 15 листопада 1992 року одноголосно був прийнятий статут УПЦ КП. У цей час храм уже будувався. До речі, ініціатором будівництва виступив уродженець с. Жобрин митрофорний протоїєрей Микола Чудовець, який жив у м. Радивилів (упокоївся 13 липня 2011 року. Похований за вівтарною частиною храму). Велику допомогу у будівництві храму було надано керівництвом колективного сільгосппідприємства (згодом - ПСП "Полісся"), особисто директором підприємства Веніаміном Вадимовичем Думанським.

     Перші Богослужіння розпочались у березні 1994 року, коли на парафію було призначено настоятеля отця Юрія Бакуна. Матушка Марія була першим керівником церковного хору. Протоієрей Юрій служив на парафії з березня 1994 року до травня 1995 року.

     6 червня 1995 року настоятелем Свято-Успенської парафії с. Жобрин було призначено молодого священника, уродженця Волинської області, випускника Волинської Духовної семінарії - Олександра Літвінцова. Упродовж літа було завершено внутрішні оздоблювальні роботи і 5 вересня 1995 року Престол і храм освячено єпископом Рівненським і Острозьким Серафимом (Верзуном), на честь Успіння Пресвятої Богородиці. 1996 року церковний цвинтар був загороджений парканом з білої цегли. у 2000 році завершено зовнішні оздоблювальні роботи, а також збудовано житловий будинок для священнослужителя з сім'єю. 2006 року для проведення уроків у недільній школі було спеціально збудовано приміщення, де нині проводяться заняття. Восени 2007 року в храмі встановлено новий іконостас та придбано три дзвони. У 2011 році розпочали капітальний ремонт всередині храму.

     До Свято-Упенської громади належать жителі сіл Жобрин і Углище, а також вулиця Кругівська, яка до 1968 року була селом Круги. На парафії проживає 840 православних. У селі є також три молитовних будинки, що належать громадам баптистів, п'ятидесятників і адвентистів-реформаторів. Варто згадати, що 1946 року була утворена перша православна громада, яка збудувала наполовину дерев'яний храм. Втім комуністично-атеїстична влада змусила розібрати будівлю. Спочатку, з церковних брусів зробили міст через р. Горинь, а потім - школу в с. Жобрин, яка функціонує й сьогодні.

                                                                        Дані за 2013 рік Божий


Настоятель Свято-Успенської парафії с. Жобрин


     Священник Олександр Васильович Літвінцов народився 20 червня 1971 року в с. Холоневичі, Ківерцівського району, Волинської області. Батьки працювали в колгоспі, були правосланими. У 1988 році Олександр закінчив школу і вступив на навчання до Нововолинського електромеханічного технікуму, який закінчив у 1993 році, отримавши спеціальність "технік-технолог машинобудівник".
     У 1989-91 роках проходив строкову службу в РА на космодромі Байконур.
     1994 року вступив до Волинської Духовної семінарії, яку закінчив у 1997 році. Висвячений у сан диякона на свято Ікони Почаївської Божої Матері 5 серпня 1994 року, а на священика - у Свято Благовіщення 1995 року Єпископом Житомирським і Овруцьким Серафимом (Верзуном).
     У 1994-95 роках був кліриком Свято-Михайлівського собору в м. Житомир. 4 червня 1995 року прийнятий до кліру Рівненської єпархії і 6 червня призначений настоятелем Свято-Успенської церкви с. Жобрин, Рівненського району, Рівненської області. 2005 року закінчив навчання в Національному університеті "Острозька Академія", отримавши повну вищу освіту за спеціальністю "релігієзнавство та філософія".
     5 вересня 1995 року нагороджений набедреником, кольоровою скуфією та камилавкою, до свята Пасхи 2001 року - наперсним хрестом. Ці нагороди вручив Архієпископ Даниїл.
     2002 року Митрополит Даниїл нагородив Олександра Літвінцова протоієрейством, Митрополит Євсевій до Пасхи 2006 року - палицею, 2009 року - хрестом з оздобами.
     Нині отець Олександр продовжує нести послух на цій же парафії.
     2000 року зареєстрував Свято-Василівську парафію в с. Руда-Красна, а в жовтні 2009 року - Свято-Миколаївську парафію в с. Жобрин (район санаторію "Червона калина"), де є настоятелем за сумісництвом.

                                                                        Дані за 2013 рік Божий

Історія церкви в датах

1991 - Освячено місце під храм

1992 - Прийнято статут УПЦ КП

1994 - Призначено першого настоятеля отця Юрія Бакуна

1995 - Призначено нового настоятеля отця Олександра Літвінцова, який служить тут і по сьогодні

1995 - Єпископом Рівненським і Острозьким Серафимом освячено храм і Престол в честь свята Успіння Богородиці

2006  - Збудовано школу для Недільних занять

                                                                        Дані за 2013 рік Божий

Жобрин, Рівненська область,35310
Всі права захищені 2018
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати